Dnes je úterý 12. prosince 2017

Články autora Martin Steiner

nahled

Nový studentský festival Všefest si užijete i bez alkoholu

Nový festival Všefest představí mnohostranné dovednosti studentů Vysoké školy ekonomické. Na akci pořádané novým studentským spolkem All Arts Club, která se koná 28. září 2016 v areálu kolejí na Jarově (mezi budovami kolejí III G a F), vystoupí kapely složené ze studentů VŠE a představí se nejrůznější studentské spolky VŠE. Kromě toho bude Všefest nealkoholický.

16. 08. 2016 11:11 - Martin Steiner
nahled

Spotřebitelské úvěry chtějí i studenti. Nejčastěji na auto a na studium.

Téměř 40 % českých studentů nemá dostatečné povědomí o právech spojených se spotřebitelskými úvěry. Přitom o uzavření úvěrové smlouvy v příštích dvou letech uvažuje 29 % dotazovaných studentů. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Evropskou komisi zpracovala agentura TNS.

21. 03. 2016 20:16 - Martin Steiner
nahled

Pět jednoduchých pravidel, jak levně zařídit menší prodejnu

Většina maloobchodních prodejen často zápasí s otázkou nedostatečného prostoru. Prostor je v podnikání formou maloobchodní prodejny důležitou komoditou, ať už se věnujete prodeji jakéhokoliv druhu zboží. Proto vám v tomto článku přinášíme pět jednoduchých a cenově dostupných způsobů, jak maximalizovat menší obchodní prostory.

22. 06. 2015 11:49 - Martin Steiner
nahled

Důležitou součástí merchandisingu je vhodné vybavení obchodů

Při zařizování prodejen je třeba se téměř bez výjimek řídit určitými pravidly, aby se docílilo požadované efektivity prodeje zboží. Úplným základem merchandisingu jsou nejelementárnější součásti vybavení obchodů, jakými jsou například pulty, policové systémy, drážkové panely a podobná zařízení.

04. 12. 2014 09:00 - Martin Steiner
nahled

Soutěž „PR pro PR“ je u konce

V říjnu loňského roku jsme ve spolupráci s agenturou AMI Communications vyhlásili pro studenty VŠE soutěž, jejímž předmětem bylo připravit studii na téma „PR pro PR“. Uzávěrka soutěže proběhla 21. 1. 2013. Soutěž zůstává bez vítěze.

10. 02. 2013 16:00 - Martin Steiner
nahled

SOUTĚŽ o stáž v největší PR agentuře v ČR

Studentské sdružení EKONOM a agentura AMI Communications připravili pro studenty VŠE soutěž o zajímavé ceny, včetně možnosti získat praxi v největší PR agentuře na českém trhu.

22. 10. 2012 10:51 - Martin Steiner
nahled

9. společenský večer Národohospodářské fakulty VŠE

Národohospodářská fakulta VŠE pořádá již 9. společenský večer, který se uskuteční ve čtvrtek 11. října v 19.30 hodin v Národním domě na Vinohradech.

07. 10. 2012 13:02 - Martin Steiner
nahled

Bude Akademickému senátu VŠE předsedat ekonomka nebo harmonikář?

V pondělí 2. července 2012 se uskuteční již třetí volba předsedy Akademického senátu Vysoké školy ekonomické v Praze. Na dosavadních dvou zasedáních senátu hlasování dopadla patem. Kandidáty na funkci předsedy AS VŠE jsou dlouholetá a zkušená předsedkyně AS VŠE doc. Jarmila Radová, vedoucí Katedry bankovnictví a pojišťovnictví na FFÚ VŠE, a nováček na VŠE Prof. Václav Riedlbauch, vyučující na Katedře Arts managementu FPH VŠE.

29. 06. 2012 12:46 - Martin Steiner
nahled

Uzávěrka přihlášek do magisterského programu Economic and Regional Studies in Latin America

Na 30. dubna 2012 je stanovena nová uzávěrka přihlášek do navazujícího magisterského studijního programu v angličtině Economic and Regional Studies in Latin America. Tento program nabízí unikátní příležitost získat bohaté mezinárodní zkušenosti a možnost obdržet dva tituly za jediné navazující magisterské studium (tzv. double degree) – první titul na VŠE a druhý na jedné z prestižních partnerských univerzit v Latinské Americe. Program realizuje Národohospodářská fakulta VŠE a Centrum latinskoamerických studií (CLAS).

14. 03. 2012 00:01 - Martin Steiner
nahled

ČeSU: Studenti vyzývají ke zlepšení českého školství. Zavedení školného problémy školství nevyřeší.

Česká studentská unie (ČeSU), největší síť studentských organizací v České republice, zveřejnila na dnešní tiskové konferenci (16. 11. 2011) závěry z průzkumu mezi vedoucími představiteli studentských organizací a studenty v akademických senátech vysokých škol. Průzkum odhalil, že studenti vnímají problémy vysokého školství velmi citlivě a požadují změnu k lepšímu.

16. 11. 2011 23:53 - Martin Steiner
nahled

Moře financí vám uhlídá osobní finance

Letos v únoru byl spuštěn internetový portál more-financi.cz, který uživatelům zdarma nabízí jednoduchý a rychlý nástroj pro online správu osobních financí. Tento portál umožňuje uživatelům mít kdykoli přehled o svém hospodaření, platbách a dalších transakcích v přehledných grafech a tabulkách.

15. 11. 2011 00:25 - Martin Steiner
nahled

Cashflow klub pořádá přednášku na téma Jak rozjet úspěšný e-shop

Cashflow klub pořádá v pondělí 14. listopadu 2011 od 19.30 na Vysoké škole ekonomické v Praze na Žižkově v místnosti RB210 přednášku na téma Jak rozjet úspěšný e-shop. Přednášejícími budou David Rektorys a Josef Lobotka, provozovatelé vlastních e-shopů.

11. 11. 2011 06:13 - Martin Steiner
nahled

8. společenský večer Národohospodářské fakulty VŠE

Národohospodářská fakulta VŠE pořádá již 8. společenský večer, který se uskuteční ve čtvrtek 20. října v 19.30 hodin v Národním domě na Vinohradech. Návštěvníky čeká kromě imatrikulace studentů prvního ročníku a beánie i bohatý kulturní program.

13. 10. 2011 00:01 - Martin Steiner
nahled

Přečtěte si Economix na Kindle, iPadu či Androidu

Studentský magazín Economix si od tohoto vydání můžete stáhnout i do svých elektronických čteček a dalších mobilních zařízení. Economix se jako první zapojil do projektu BizIT Grace studentské organizace Business IT Club, který v jeho rámci nabízí pomocnou ruku vydavatelům studentských periodik v konverzi a optimalizaci jednotlivých vydání do podoby přijatelné pro většinu čteček.

09. 03. 2011 09:00 - Martin Steiner
nahled

Centrum evropských studií pořádá již 3. ročník Evropského dne na VŠE

Centrum evropských studií (CES) při Fakultě mezinárodních vztahů VŠE pořádá 28. března od 10.30 v prostorách Akademického klubu VŠE za účasti europoslanců a vysokých státních úředníků již 3. ročník Evropského dne na VŠE.

09. 03. 2011 09:00 - Martin Steiner
nahled

NF VŠE je nejlepší ekonomickou fakultou v ČR. Že se nestydí!

Vysoká škola ekonomická, ať se nám to líbí nebo ne, musí v boji o studenty a svou prestiž čelit konkurenci téměř padesáti ekonomických fakult na dalších českých univerzitách, ale i ze strany zahraničních univerzit. Proto se škole hodí jakýkoli, byť nepatrný úspěch, kterým by se mohla pochlubit, zviditelnit a odlišit od ostatních škol a získala tím konkurenční výhodu. Platí to však i v případě úspěchů Národohospodářské fakulty (NF VŠE)?

09. 03. 2011 09:00 - Martin Steiner
nahled

PwC studentský barometr: Studenti chtějí pracovat ve stabilní odpovědné firmě, nástupní plat řeší až na druhém místě

Poradenská společnost PwC zveřejnila další závěry ze série průzkumů chování studentů převážně ekonomických vysokých škol PwC Studentský barometr. Průzkum ukázal, že informace o svém budoucím zaměstnavateli hledají téměř všichni studenti na jeho webových stránkách. Stabilita zaměstnavatele je pro studenta mnohem důležitější než nástupní plat nebo skutečnost, zda ve firmě pracuje jeho kamarád, a úroveň společenské odpovědnosti firmy se stává standardem při výběru zaměstnání.

15. 12. 2010 09:00 - Martin Steiner
nahled

Soutěž o stáž v Českých drahách

Studentské sdružení EKONOM připravilo ve spolupráci s Českými drahami (ČD) pro studenty VŠE soutěž o velmi zajímavé ceny. Tou hlavní bude placená jednoměsíční stáž studenta nebo týmu studentů v projektovém oddělení Českých drah.

01. 11. 2010 09:00 - Martin Steiner
nahled

Soutěž o stáž v Českých drahách

Studentské sdružení EKONOM připravilo ve spolupráci s Českými drahami (ČD) pro studenty VŠE soutěž o velmi zajímavé ceny. Tou hlavní bude placená jednoměsíční stáž studenta nebo týmu studentů v projektovém oddělení Českých drah.

01. 10. 2010 09:00 - Martin Steiner
nahled

Prof. Jaromír Veber obhájil post děkana na Fakultě podnikohospodářské

Ve středu 14. dubna 2010 zvolili členové Akademického senátu Fakulty podnikohospodářské VŠE (AS FPH) prof. Jaromíra Vebera do funkce děkana pro období 2010–2014. Jeho protikandidátem byl student doktorského studia a člen AS FPH Ing. Daniel Spálenka.

01. 04. 2010 09:05 - Martin Steiner
nahled

CLAS a NF VŠE otevřely nový navazující magisterský program s možností získání dvou titulů

Centrum latinskoamerických studií (CLAS) a Národohospodářská fakulta VŠE připravily dvouletý magisterský program Ekonomická a regionální studia Latinské Ameriky. První ročník bude zahájen v září 2010, ale přihlášku je nutné podat již do 31. května.

01. 04. 2010 09:00 - Martin Steiner
nahled

Rektorát a studentské organizace – poněkud zvláštní vztahy

Rektorát registruje působnost studentských organizací na VŠE. S některými organizacemi má tuto působnost pokrytu smlouvou, s některými nikoli. Působnost studentských organizací na VŠE v podstatě nic neupravuje, takže je to čistě na libovůli rektorátu. Působení studentských organizací na vysoké škole je akademickou svobodou, a pokud se pohybuje v legislativních mantinelech, nemělo by se jim nijak bránit, ale naopak je podporovat. Podpora studentských organizací může vypadat různě – všichni jsou si rovni, někteří jsou si rovnější...

09. 03. 2010 09:00 - Martin Steiner
nahled

První latinskoamerická knihovna v Praze byla otevřena na VŠE

Mexická vláda věnovala 15. ledna 2010 Centru latinskoamerických studií (CLAS) na Národohospodářské fakultě VŠE kolekci 600 knih a CD. Tento dar předal zástupcům Národohospodářské fakulty velvyslanec Mexika Jeho Excelence José Luis Bernal.

09. 03. 2010 09:00 - Martin Steiner
nahled

Přednáška prof. Benita Iradyho a Dayany Frontadové o venezuelské kultuře na VŠE

Centrum latinskoamerických studií (CLAS) při Národohospodářské fakultě VŠE a studentské sdružení EKONOM pořádají k dvoustému výročí nezávislosti zemí Latinské Ameriky 23. března 2010 od 17.00 v Likešově aule konferenci prezidenta Centra pro kulturní rozmanitost ve Venezuele prof. Benita Iradyho a ředitelky Muzea výtvarných umění v Caracasu Mgr. Dayany Frontadové. Na úvod konference vystoupí velvyslanec Venezuely v ČR Jeho Excelence Víktor Julián Hernández León.

09. 03. 2010 09:00 - Martin Steiner
nahled

Akademický senát FIS VŠE zvolil nového děkana

Akademický senát Fakulty informatiky a statistiky VŠE zvolil v tajné volbě na svém zasedání 14. ledna 2010 do funkce děkana Doc. RNDr. Luboše Marka, CSc., vedoucího katedry statistiky FIS VŠE. Doc. Marek získal 11 ze 17 hlasů. Jeho protikandidát, prof. Ing. Jiří Voříšek, CSc., vedoucí katedry informačních technologií FIS VŠE, tedy získal šest hlasů.

09. 03. 2010 09:00 - Martin Steiner
nahled

VŠE má nově pět prorektorů

Rektor Richard Hindls jmenoval do funkce pět prorektorů. VŠE má tedy nově pátého prorektora, kterým je doc. Jakub Fischer, vedoucí katedry ekonomické statistiky a proděkan FIS VŠE. Staronovými prorektory jsou i pro další období prof. Stanislava Hronová, prof. Hana Machková, doc. Hana Mikovcová a prof. Jindřich Soukup. Fischer bude mít na starosti strategii VŠE a zpracování klíčových dokumentů.

09. 03. 2010 09:00 - Martin Steiner
nahled

Na VŠE můžete kopírovat zdarma!

Pokud si chcete na VŠE něco zkopírovat, stojí vás jedna kopie 1,70 Kč. Studentské sdružení Ekonom však přineslo na VŠE projekt rozmnož.to, a tak mají nyní studenti VŠE, kteří jsou držiteli platných studentských karet ISIC, možnost kopírovat zdarma. Tato možnost je však jen na kopírovacím zařízení v Rajské budově pod schody vlevo od RB101.

27. 12. 2009 09:00 - Martin Steiner
nahled

Prof. Hindls zvolen rektorem i na další čtyřleté období

Zástupci vyučujících a studentů v Akademickém senátu VŠE (AS VŠE) zvolili v pondělí 12. října 2009 do funkce rektora na období 2010–2014 prof. Richarda Hindlse. V souboji o post rektora Hindls porazil děkana Národohospodářské fakulty VŠE doc. Jiřího Schwarze poměrem hlasů 20:12. Obhájil tak svůj mandát i pro další období. Ačkoli volba skončila rozdílem osmi hlasů, do poslední chvíle si ani jedna ze stran nebyla jista výsledkem.

01. 11. 2009 09:00 - Martin Steiner
nahled

Kandidáti na rektora představili své programy

V pátek 2. října 2009 ve 12.00 představili ve Vencovského aule VŠE své volební programy kandidáti na post rektora pro období 2010–2014 prof. Richard Hindls a doc. Jiří Schwarz. Oba ke své prezentaci přistoupili jinak, což vyplývalo z toho, že prof. Hindls má téměř za sebou již jedno volební období ve funkci rektora.

01. 11. 2009 09:00 - Martin Steiner
nahled

NF a FPH otevřely předmět vyučovaný špičkovými manažery

Národohospodářská fakulta a Fakulta podnikohospodářská otevřely společný předmět Organizace trhů a odvětví pohledem manažerů (5EN343) vyučovaný špičkovými manažery významných firem působících na českém trhu.

20. 10. 2009 09:00 - Martin Steiner