Dnes je čtvrtek 14. prosince 2017

Články autora Filip Vostrý

nahled

Studentská májka i přes nepřízeň počasí stojí

Ve čtvrtek, 2. dubna, proběhla na křižovatce ulic Vodičkova a Jungmannova na Praze 1 již tradiční stavba májky. Kandidáti na Krále a Miss Majálesu z pěti pražských univerzit spojili své síly, ozdobili a vyzdvihli do výšin pestrobarevnou studentskou májku. I přes téměř zimní počasí účastníkům akce nechyběla dobrá nálada, ani správná soutěžní řevnivost.

08. 04. 2015 08:00 - Filip Vostrý
nahled

Majáles se blíží a VŠE na něj vybírá Krále a Miss

Pražský Majáles 2015 se pomalu, ale jistě blíží a projekt VŠE na Majáles studentského spolku Studenti pro VŠE u toho již tradičně nebude chybět. V pořadí již 11. ročník pražského Majálesu nás čeká až za dva měsíce, 1. května, dění kolem VŠE na Majáles však začíná již ve středu, 4. března velkolepou Královskou párty v klubu La Loca.

27. 02. 2015 13:00 - Filip Vostrý
nahled

Finále Miss VŠE 2014: obdivovaní Chinaski a kritizovaný twerk

Ve čtvrtek, 20. listopadu se odehrálo již šesté velké finále soutěže Miss VŠE, tentokrát s úplným názvem Miss VŠE 2014 by Frisco. Po vynikajícím koncertu kapely Chinaski a následných několika zajímavých disciplínách, ve kterých se finalistky představily, došlo okolo půlnoci ke konečnému vyhlášení vítězek. Miss VŠE 2014 se stala teprve 19letá studentka FPH VŠE, Barbora Pechková.

01. 12. 2014 19:00 - Filip Vostrý
nahled

Economix rozdává volňásky na finále Miss VŠE 2014 !!

Miss VŠE 2014 by Frisco je v plném proudu a my vám přinášíme tradiční soutěž s Economixem o dva volňásky na velké finále, které se odehraje již příští čtvrtek, 20. listopadu od 20h v holešovickém klubu SaSaZu. Chcete vidět nádherné finalistky a kapelu Chinaski naživo? Soutěžte s námi a nebude vás to stát ani korunu.

13. 11. 2014 14:00 - Filip Vostrý
nahled

Deset finalistek Miss VŠE 2014 je na světě, hurá na finále

Přesně před týdnem, v uterý 21. října, jsme byli svědky castingu nového ročníku Miss VŠE by Frisco. Nyní již víme, které krásné studentky VŠE se nám předvedou ve velkém finále v SaSaZu a nezbývá než se na ně podívat blíže a těšit se na hlasování a především velké finále.

28. 10. 2014 10:00 - Filip Vostrý
nahled

Miss VŠE 2014, nejkrásnější dívky z VŠE, již pošesté

Zimní semestr nám začal teprve před týdnem a už tu máme další ročník soutěže krásy, Miss VŠE, tentokrát s pořadovým číslem 6. Již pošesté za sebou budeme na naší alma mater hledat ty nejkrásnější a nejodvážnější dívky. První zastávka nás čeká přesně za tři týdny na castingu, velkolepé finále pak následuje tradičně o měsíc později, v pražském klubu SaSaZu.

30. 09. 2014 20:00 - Filip Vostrý
nahled

Na VŠE vzniká Unie studentů

Unie studentů Vysoké školy ekonomické. Tak zní celé jméno první oficiální unie spojující studentské organizace na VŠE. Úvodní zasedání této čerstvé unie proběhlo v úterý 27. května. Ke třem zakládajícím organizacím se připojilo dalších třináct, byl zvolen první plnohodnotný předseda a věci se pomalu ale jistě začaly rozjíždět.

31. 05. 2014 17:00 - Filip Vostrý
nahled

Na VŠE po 60 letech od založení vzniká první opravdová Studentská unie

Přesně 60 let od založení Vysoké škole ekonomické v Praze vznikla myšlenka a reálná vize na první skutečnou Studentskou unii VŠE. Na škole sice již podobné snahy v letošním roce byly, nová Studentská unie však vzniká na popud samotného srdce VŠE – studentských organizací, kterých na škole působí více než tři desítky. První kroky již byly učiněny a na zbrusu novou reprezentaci akademické obce VŠE se tak můžete těšit již začátkem letního semestru 2013/2014.

19. 12. 2013 20:00 - Filip Vostrý
nahled

Soutěž Economixu o dva lístky na finále Miss VŠE !!

Finále Miss VŠE se nezadržitelně blíží. Za necelý týden, 27. listopadu, se dozvíme jméno již páté královny krásy naší školy a bude to určitě ve velkém stylu. V klubu SaSaZu se můžete těšit na 10 krásných dívek na podiu, spoustu krásných dívek mimo podium, moderátora Jakuba „Zadara“ Koháka, slovenského rappera Majka Spirita, DJ Rockstara a spoustu dalších příjemných věcí. Otázkou je, budete u toho také?? A zadarmo??

21. 11. 2013 14:13 - Filip Vostrý
nahled

ROZHLEDNA, veletrh studentských organizací, slaví svůj jubilejní pátý ročník

Ve středu 27. listopadu 2013 proběhne v atriu Rajské budovy na Žižkově již jubilejní pátý ročník veletrhu studentských organizací a klubů působících na Vysoké škole ekonomické. I letos se můžete těšit na velké množství zavedených, ale i zcela nových klubů, spolků a jiných organizací, jejich barevné stánky, zajímavé atrakce a soutěže. Celý program začne v 9 hodin a skončí až v odpoledních hodinách. Již tradičně veletrh organizuje sdružení EKONOM.

19. 11. 2013 18:00 - Filip Vostrý
nahled

Bohatý sirotek, zajímavé přednášky a navíc i pomoc dětskému domovu

Projekt Bohatý sirotek je koncept charitativních vzdělávacích seminářů a přednášek o osobním rozvoji. Hlavním princip těchto přednášek spočívá vždy ve vystoupení tří osobností - podnikatele, zaměstnance a lektora – které přednáší a diskutují na jedno společné téma. Přednášky Bohatého sirotka jsou sice placené, nicméně jedná se o relativně malé částky a navíc je 70% z těchto peněz odváděno na dobrou věc – na další rozvoj dětí v dětském domově Dolní Počernice. Jedním tahem se tak můžete velmi efektivně vzdělat a ještě přímo přispět na děti v dětském domově.

04. 11. 2013 12:00 - Filip Vostrý
nahled

Casting Miss VŠE 2013 je za námi a 10 krásných finalistek v SaSaZu před námi!

Po dlouhém a náročném castingu Miss VŠE 2013, který proběhl ve středu ve Fusion hotelu Prague, má pátý ročník této soutěže krásy opět svých 10 finalistek. O komplexní zhodnocení 41 přítomných dívek se postarala 12členná porota v čele s Jakubem „Zadarem“ Kohákem a dvěma nejkrásnějšími finalistkami loňského ročníku, Andreou Kolářovou a Monikou Leovou. Nyní finalistky čeká focení v hotelu, focení kalendáře a spousta zkoušek a příprav. Velké finále proběhne již tradičně v exkluzivním klubu SaSazu ve středu, 27. listopadu od 21 hodin.

25. 10. 2013 07:00 - Filip Vostrý
nahled

Miss VŠE je opět tady, nejkrásnější studentky ekonomie se již za týden sejdou na castingu

Během října a listopadu 2013 proběhne již pátý ročník úspěšné soutěže Miss VŠE završený obrovskou finálovou party v klubu SaSaZu. Důležitá data především pro krásné studenty Vysoké školy ekonomické jsou 23. říjen, tedy datum castingu a dále 27. listopad, kdy se odehraje již zmíněné finále. Letos je tato soutěž navíc okořeněná i odměnu pro toho, kdo vítězku přihlásí nebo na ní organizátorům dá alespoň tip. Samozřejmostí je pak hvězdný koncert, kterého se letos ujme rapper Majk Spirit.

16. 10. 2013 07:00 - Filip Vostrý
nahled

Proudy 2013, ještě více hudby, ještě více technologií

V pátek, 27. září, se uskutečnil v pořadí již druhý multimediální, interaktivní, hudební, zkrátka festival nové generace Proudy 2013. Oproti loňsku zde bylo k vidění ještě více zvučných hudebních jmen a troufám si říci, že i více nových technologií.

04. 10. 2013 17:00 - Filip Vostrý
nahled

Festival PROUDY 2013 zahájí již podruhé nový akademický rok v Praze

V pátek 27. září proběhně na Výstavišti v pražských Holešovicích již druhý ročník multimediálního festivalu PROUDY 2013. Nejen studenty zde v novém akademickém roce přivítá interaktivně multimediální, technologická a samozřejmě i hudební scéna. Svou účast přislíbili například Tata bojs, Monkey Business nebo Vladimír 518 a těšit se můžete na studentské formule, roboty, velkou herní zónu nebo HR zónu, kde budou do svých týmů hledat nové lidi například O2 nebo Samsung. Již o týden dříve, v sobotu 21. září, pak proběhne v Národní technické knihovně i tradiční Konference PROUDY, která představí aktuální trendy v multimédiích a digitálním světě.

17. 09. 2013 17:52 - Filip Vostrý
nahled

Výstava o historii Majálesu na půdě VŠE

U příležitosti 60. výročí Vysoké školy ekonomické (VŠE) se v prostorách atria Rajské budovy na Žižkově uskuteční výstava mapující historii Majálesu. Výstava s podtitulem „Šéfujeme Praze“ bude slavnostně zahájena v pondělí, 15. dubna v 19:30 a potrvá až do další středy, 24. dubna. Na zahajovací vernisáži vystoupí rektor VŠE, majálesoví pamětníci, úspěšní absolventi VŠE, ale i například současný kandidát na krále Majálesu za VŠE, Jan VŠEmožný.

13. 04. 2013 09:28 - Filip Vostrý
nahled

Pátý ročník soutěže Winston Econ Art již zná své vítěze

Již pátý ročník studentské soutěže kreativity Winston Econ Art zná od 7. března 2013 své vítěze. Na galavečeru ve Vencovského aule byli vyhlášeni ti nejkreativnější studenti a byly jim předány hodnotné ceny od partnerů a známých osobností fotografie a grafiky. V letošním ročníku bylo do 8 kategorií z oblastí fotografie, grafiky a filmu zasláno více než 600 soutěžních prací, organizátoři to tedy neměli nijak jednoduché.

21. 03. 2013 14:20 - Filip Vostrý
nahled

Nechat se zaměstnat či podnikat? Mezi studenty VŠE velké dilema

Nedávný výrok stínového ministra financí Jana Mládka z ČSSD o parazitujících podnikatelích zvedl ze židle nejednoho samostatně vydělečného člověka, ale také spoustu studentů, kteří podnikat začínají či o tom aktivně přemýšlí. Je však podnikání opravdu výhodnější než zaměstnání? Student Vysoké školy ekonomické (VŠE) by o tom měl zajisté přemýšlet víc než student kterékoliv jiné vysoké školy v České republice.

21. 03. 2013 07:00 - Filip Vostrý
nahled

Investiční konference 2013 na půdě VŠE

Na půdě Vysoké školy ekonomické (VŠE) se ve dnech 11. až 14. března 2013 uskuteční v pořadí již čtvrtý ročník Investiční konference pořádané Klubem investorů. Akce je určena jak studentům, tak i široké veřejnosti, kteří se zajímají o investování, trading, správu aktiv či jen podnikání obecně. Během čtyř dnů se můžete těšit na 3 panelové diskuze se zkušenými odborníky i mladými nadějemi a 4 přednášky, na kterých vystoupí například i podnikatel Andrej Babiš. Registrace na jednotlivé části konference nejsou potřeba, stačí se jen včas dostavit na místo.

06. 03. 2013 08:30 - Filip Vostrý
nahled

ROZHLEDNA 2012, atrium plné studentských organizací a jejich atrakcí a soutěží

Ve středu, 21. listopadu, se v atriu Rajské budovy VŠE na Žižkově konal již 4. ročník každoročního veletrhu studentských aktivit, ROZHLEDNA 2012. Letos se na této akci sešlo 20 studentských organizací nejrůznějšího zaměření a kolemjdoucí studenti tak rozhodně měli z čeho vybírat. Účastníci veletrhu si mohli zazávodit na iPadu, zaboxovat si s XBOXem, odpálit několik golfových míčků na Nintendu Wii nebo si třeba přečíst některou z knížek v nové Interaktivní knihovně osobního rozvoje. Tyto a spoustu dalších soutěží si připravili studenti pro studenty.

30. 11. 2012 12:00 - Filip Vostrý
nahled

Listopadové dění v Klubu mladých manažerů

Začátkem listopadu navštívili Klub mladých manažerů dva zajímaví hosté. Přestože byli každý z úplně jiného oboru, účastníci ocenili jak praktickou, tak teoretickou část obou těchto setkání. Prvním hostem byla Ing. Jana Puhalová, která mladým manažerům pomohla s tréninkem mozku a také užitečnými radami, jak se efektivněji učit. Druhým hostem pak byl Mgr. Lubor Žalman, který se naopak podělil o své bohaté zkušenosti z oblasti řízení společnosti a finančního sektoru obecně.

19. 11. 2012 12:00 - Filip Vostrý
nahled

Finále Miss VŠE 2012 je za rohem, nenechte si ujít nejkrásnější studentky VŠE a slovenského rapera Ega

Přesně za týden, ve čtvrtek 22. listopadu, proběhne v klubu SaSaZu velké finále Miss VŠE 2012. Těšit se můžete na 10 finalistek vybraných před necelým měsícem odbornou porotou, slovenského rapera Ega, Dj Pifa, Dj Rockstara, na moderátorskou dvojici Kazmu a Danielu Ludvíkovou a také spoustu soutěží. Jedna z největších party podzimu začíná ve 21 hodin.

15. 11. 2012 21:00 - Filip Vostrý
nahled

Každoroční přehlídka studentských organizací, ROZHLEDNA 2012, je opět tady

Ve středu 21. listopadu od 9 do 17 hodin v atriu Rajské budovy VŠE na Žižkově proběhne již čtvrtý ročník veletrhu studentských organizací ROZHLEDNA 2012. V letošním roce se můžete těšit na 20 z celkového počtu 40 organizací, které na VŠE působí. Během dne zažijete soutěže o věcné ceny, atrakce jednotlivých organizací a moderované vstupy během přestávek. Akci organizuje studentské sdružení EKONOM.

14. 11. 2012 14:30 - Filip Vostrý
nahled

Je libo divadlo na VŠE? Divadelní spolek S bojkou v zádech přináší hru Světáci

Na akademické půdě Vysoké školy ekonomické můžeme nalézt obrovské množství studentských organizací, ne každá z nich vás však rozesměje a pobaví, aniž by přitom vyžadovala složité myšlenkové pochody. Divadelní spolek S bojkou v zádech uvedl v říjnu na VŠE divadelní hru Světáci a slavil velký úspěch. Aplaudovala jim zcela zaplněná učebna RB 101.

06. 11. 2012 12:00 - Filip Vostrý
nahled

Pavel Kafka na VŠE: dnešním vysokoškolákům chybí vojna

Ve čtvrtek, 18. října 2012 přijal pozvání Klubu mladých manažerů prezident České manažerské asociace, Ing. Pavel Kafka, dr. h. c. Člen vědecké rady VŠE a jeden z nejúspěšnějších českých manažerů se „svými“ mladými manažery diskutoval o stavu České republice z hlediska konkurenceschopnosti a především konkurenceshopnosti ve školství. Asi nikoho nepřekvapí, že chvála systému to zrovna nebyla.

31. 10. 2012 21:03 - Filip Vostrý
nahled

Miss VŠE 2012: 10 finalistek vybráno, svou zástupkyni má každá fakulta

Ve středu, 24. října 2012 se uskutečnil dlouho očekávaný casting Miss VŠE 2012. V jedné z menších učeben v Rajské budově se sešla poměrně početná porota, několik zástupců sponzorů, několik fotografů a také desítky krásných studentek. Z těch bylo vybráno deset nejkrásnějších, které budeme moci vidět již za necelý měsíc ve velkém finále v SaSaZu.

27. 10. 2012 09:30 - Filip Vostrý
nahled

Zdeněk Tůma na VŠE: Krize a vývoj bankovního sektoru v Evropě

Zdeněk Tůma, bývalý guvernér ČNB a kandidát na primátora hl. m. Prahy, se v pondělí 15. října 2012 rozpovídal na VŠE o tématu, kterému rozumí nejlépe, bankovnictví na mezinárodní úrovni. Ukázal studentům nejnovější statistiky, vysvětlil jim, jak to vidí evropští guvernéři centrálních bank a na závěr i velmi diplomaticky odpověděl na otázku, které se původně chtěl vyhnout – zda je bankovní unie v Evropě dobrý nápad či špatný.

26. 10. 2012 07:32 - Filip Vostrý
nahled

Která krásná studentka se stane Miss VŠE 2012? Registrace končí již za 8 dní.

Po loňském úspěšném ročníku Miss VŠE 2011 se rychle blíží další ročník této soutěže. Z řad studentů (tedy přesněji studentek) vzejde nová nejkrásnější dívka Vysoké školy ekonomické za rok 2012, která mimo jiné vyhraje automobil Fiat 500 na půl roku či smartphone HTC. Registrovat se však dámy mohou pouze do příští středy, tedy již jen 8 dní.

16. 10. 2012 19:33 - Filip Vostrý
nahled

Typologie osobnosti: Od Junga přes Čakrta až do Klubu mladých manažerů

První setkání Klubu mladých manažerů v zimním semestru neslo název Typologie osobnosti a jeho hostem byl autor několika úspěšných knížek o psychologii, PhDr. Michal Čakrt. Účastníci se dozvěděli základy o Jungových dimenzích typologie osobnosti a někteří se k vlastnímu překvapení v jednotlivých dimenzích i našli.

12. 10. 2012 07:44 - Filip Vostrý
nahled

Studentská formule z ČZU v Györu bodovala

Předposlední srpnový víkend se v maďarském Györu uskutečnil poslední letošní závod seriálu Student Formula/SAE, na kterém měla své zástupce i Česká republika. Závodu se zúčastnily jak tradiční týmy z brněnského VUT a pražského ČVUT, tak také nováčkovský tým z ČZU nazvaný Rebels Racing se svou formulí Saturn 6. Výsledky závodu byly nadějné a reprezentativní.

05. 10. 2012 07:42 - Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý

Ekofórum s Mojmírem Hamplem

Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý
Autor: Filip Vostrý