Dnes je úterý 12. prosince 2017

Zpravodajství / Vzdělávání

nahled

Bohatý sirotek, zajímavé přednášky a navíc i pomoc dětskému domovu

Projekt Bohatý sirotek je koncept charitativních vzdělávacích seminářů a přednášek o osobním rozvoji. Hlavním princip těchto přednášek spočívá vždy ve vystoupení tří osobností - podnikatele, zaměstnance a lektora – které přednáší a diskutují na jedno společné téma. Přednášky Bohatého sirotka jsou sice placené, nicméně jedná se o relativně malé částky a navíc je 70% z těchto peněz odváděno na dobrou věc – na další rozvoj dětí v dětském domově Dolní Počernice. Jedním tahem se tak můžete velmi efektivně vzdělat a ještě přímo přispět na děti v dětském domově.

04. 11. 2013 12:00 - Filip Vostrý
nahled

Evropská komise: Národní rozpočty na vzdělávání jsou pod tlakem

Studie s názvem „Financování vzdělávání v Evropě: dopad hospodářské krize“, zkoumá dopady finanční a hospodářské krize na rozpočty na vzdělávání ve 25 členských státech EU.

10. 06. 2013 10:00 - Kateřina Hadrabová
nahled

Vzdělávání v době globální ekonomiky: Novela vysokoškolského zákona

Petr Fiala, ministr školství, mládeže a tělovýchovy, diskutoval spolu s předními ekonomy a významnými představiteli soukromého sektoru na konferenci s názvem „Vzdělávání v době globální ekonomiky“. Tato konference byla uspořádána institutem European Leadership & Academic Institute (ELAI) ve spolupráci s českým Googlem dne 13. května 2013 v Kaiserštejnském paláci. Ministr představil principy novely vysokoškolského zákona a diskutoval se zúčastněnými její jednotlivé body. Prostřednictvím účasti představitelů akademického prostředí, státního sektoru, sféry podnikání, neziskových organizací a médií přispěla konference k debatě o dalším směřování českého školství.

20. 05. 2013 10:30 - Kateřina Hadrabová
nahled

Užijte si léto na jazykovém kurzu s ESL!

Léto se nám už pomalu blíží a s ním i možnosti dovolené. Chcete-li letos svou dovolenou strávit efektivně, vydejte se na jazykový pobyt do zahraničí se společností ESL. V rámci jazykového kurzu v destinaci vaší volby budete mít možnost užívat si na pláži, navštěvovat zajímavé pamětihodnosti nebo procházet muzea a galerie, ale budete každý den absolvovat i několik hodin výuky v jazykové škole. Z vaší dovolené tak vytěžíte více než normálně.

22. 04. 2013 14:13 - Inzerce
nahled

Přednáška o letních univerzitách

Ve středu 17. dubna 2013 proběhla ve druhém patře Rajské budovy přednáška o letních univerzitách pořádaná studentskou organizací AEGEE-Praha.

18. 04. 2013 07:00 - administrátor
nahled

UNI CHANCE: Tři studentské stáže ve třech firmách za jeden rok

UNI CHANCE přichází s nabídkou praxe pro studenty magisterských oborů a čerstvé absolventy VŠ. Šest nejlepších získá možnost se během jednoho roku zúčastnit tří stáží ve třech firmách.

17. 04. 2013 07:00 - Martina Nekvindová
nahled

CLAS: New seminar about Multidimensional threats and challenges of public security in Latin America

The Center for Latin American Studies (CLAS) within Faculty of Economics has the honor to welcome Ignacio Ibáñez Ferrándiz from the Organisation of American States, Washington D.C., United States, who will give a seminar called Multidimensional threats and challenges of public security in Latin America (5RE482). This seminar will take place from 02/04/2013 to 10/04/2013 at room NB471. If you are interested and want to participate, register via ISIS.

28. 03. 2013 10:00 - Kateřina Hadrabová
nahled

Extra-semestral course (CLAS): Economic Policy and Social Systems in Latin America

The Center for Latin American Studies (CLAS) within the Faculty of Economics has the honor to welcome Dr. José de Arimatéia da Cruz, who is Associate Professor of International Relations &Comparative politics. Visiting lecturer from the Armstrong Atlantic State University, Savannah, Georgia is going to lecture seminar about „Economic Policy and Social Systems in Latin America“ (5RE456) from 11th till 22th of March.

05. 03. 2013 09:00 - Kateřina Hadrabová
nahled

OxfordTEFL – otestujte zdarma a soutěžte o kurz angličtiny

Jste studentem vysoké nebo střední školy a zajímáte se o intenzivní kurzy angličtiny, které by zaručeně zvedly Vaši úroveň? Jste naopak již pracujícím absolventem, ale toužíte si doplnit jazykové vzdělání, které je v dnešní době nepostradatelné? Kurzy angličtiny Praha s OxfordTEFL nejsou obyčejným vysedáváním nad učebnicemi v přeplněných místnostech, ale jedná se o kvalifikovaně vedené hodiny, které s Vámi stráví rodilí mluvčí z celého světa, a to v příjemném prostředí moderně vybavené budovy na Praze 1.

28. 02. 2013 07:00 - Inzerce
nahled

Skúsenosť redaktorky: Trocha iný typ štúdia - Robinson Martin Security Scholars Program

Koľkokrát ste sedeli na prednáške alebo cvičení a pýtali sa sami seba: „Čo mi toto do reálneho živote prinesie?“ Alebo ste sa aj vy (podobne ako autorka) po príchode z erasmáckeho výjazdu sťažovali na pomery na miestnych univerzitách? Dôraz na memorovanie, neosobný prístup, nízka kvalita učiteľov, alebo irelevantnosť vyučovaných tém sú najčastejšie pripomienky mojich scestovaných známych. Aj v Čechách však existujú alternatívy.

01. 02. 2013 09:00 - Ivana Smoleňová
nahled

Jihoafrická republika ve stínu svých nedávných úspěchů

Jihoafrická republika si užívala na konci milénia výrazného ekonomického růstu a zlepšující se politické situace na kontinentu, který neměl budoucnost. V posledních deseti letech je vše opačně a dříve hvězda Afriky se pomalu dostává do stínu dravých a dynamických zemí jako je Nigérie.

15. 11. 2012 07:00 - Martin Konečný
nahled

New seminar held in Spanish at VŠE: The Mexican experience related to the promotion of the regional development

The Center for Latin American studies (CLAS) within Faculty of Economics has the honor to welcome Dr. Genaro Sanchez Barajas from the National Autonomous University of Mexico, who is going to lead a seminar about „The Mexican experience related to the Promotion of the Regional Development“ (5RE481).

03. 11. 2012 10:00 - Kateřina Hadrabová
nahled

Evropa v problémech: konec programu Erasmus v roce 2013?

Ve čtvrtek 4. října byly zveřejněny zprávy o finančních potížích, kterým čelí Evropský sociální fond, jehož součástí je i mezivládní vysokoškolský výměnný program Erasmus. Nedostatek finančních prostředků může vážně ohrozit jeho fungování a způsobit jeho předčasný zánik.

11. 10. 2012 07:30 - Pavla Fajstavrová
nahled

Nepromeškejte letošní konferenci Forum 2000: Média a demokracie!

Ve dnech 21 .– 23. října 2012 proběhne v Praze 16. výroční konference Forum 2000, která se na přání Václava Havla zaměří na vztah mezi demokracií a médii. Program bude zahrnovat několik desítek diskusí, které se budou zabývat měnící se rolí médií ve společnosti, svobodou médií v dnešním světě, médii a zodpovědností, ekonomickými aspekty práce médií, rolí náboženství v tomto kontextu i aktuální situací v různých zemích. Konference se bude věnovat také odkazu Václava Havla v oblasti demokracie a lidských práv a možnostem jeho dalšího rozvíjení.

10. 10. 2012 08:36 - Lea Záhradníková
nahled

Erasmus slaví 25 let, bude jeho budoucnost stejně úspěšná jako minulost?

Jeden z nejznámějších vzdělávacích programů Evropské unie, program Erasmus, letos slaví již 25 let. Za tuto dobu pomohl téměř 3 miliónům studentů vyjet do zahraničí na studijní pobyt či na pracovní stáž. V České republice působí Erasmus teprve od roku 1998, přesto se již dnes řadíme k výjimečným členům tohoto programu.

03. 09. 2012 13:39 - Filip Vostrý