Dnes je úterý 12. prosince 2017

Zpravodajství / Kauzy

nahled

Rektorát VŠE zakázal diskusi o islamismu pořádanou studenty

V pondělí 3. října 2011 se měla na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) konat panelová diskuse s názvem Nebezpečí islamizace v ČR. Akce však byla v den konání rektorátem školy zakázána. Přinášíme vám proto přehled reakcí všech pozvaných panelistů na toto náhlé rozhodnutí.

11. 10. 2011 08:54 - Stanislav Janeček
nahled

Rektorát a studentské organizace – poněkud zvláštní vztahy

Rektorát registruje působnost studentských organizací na VŠE. S některými organizacemi má tuto působnost pokrytu smlouvou, s některými nikoli. Působnost studentských organizací na VŠE v podstatě nic neupravuje, takže je to čistě na libovůli rektorátu. Působení studentských organizací na vysoké škole je akademickou svobodou, a pokud se pohybuje v legislativních mantinelech, nemělo by se jim nijak bránit, ale naopak je podporovat. Podpora studentských organizací může vypadat různě – všichni jsou si rovni, někteří jsou si rovnější...

09. 03. 2010 09:00 - Martin Steiner
nahled

Jak ovlivní vysoké školství kauza Právnické fakulty ZČU?

Rozhovor s předsedkyní Akreditační komise prof. Vladimírou DvořákovouO dopadech kauzy plzeňské právnické fakulty na české vysoké školství a o fungování Akreditační komise jsme hovořili s její předsedkyní prof. Vladimírou Dvořákovou, která působí mimo jiné na VŠE jako vedoucí katedry politologie FMV.

01. 11. 2009 09:01 - Zuzana Žiačiková