Dnes je úterý 12. prosince 2017

Studentská májka i přes nepřízeň počasí stojí

Náhled
08. 04. 2015 08:00 - Filip Vostrý

Ve čtvrtek, 2. dubna, proběhla na křižovatce ulic Vodičkova a Jungmannova na Praze 1 již tradiční stavba májky. Kandidáti na Krále a Miss Majálesu z pěti pražských univerzit spojili své síly, ozdobili a vyzdvihli do výšin pestrobarevnou studentskou májku. I přes téměř zimní počasí účastníkům akce nechyběla dobrá nálada, ani správná soutěžní řevnivost.

Již tradiční stavba studentské májky, od niž mimo jiné startuje každoroční Majálesový průvod Prahou, proběhla ve čtvrtek v brzkým odpoledních hodinách za účasti přibližně 60 studentů z pěti různých pražských univerzit – VŠE, UK, ČVUT, ČZU a VŠCHT. Ani větrné a mrazivé počasí účastníkům náladu nepokazilo a tak bylo veselo od začátku do konce. Kromě příznivců v barvách jednotlivých univerzit byl na místě přítomen také král Majálesu 2014 a všech pět kandidátů na krále letošního. Ti se na zač,átku přihlížejícím postupně i se svými královnami představili, představili krátce i svůj program a již se připravovali na zdobení májky.

 

Právě zdobení májky byla letos hlavní aktivitou, kvůli které si každý z králů přivezl i početnou královskou družinu. Úkol byl zdánlivě jednoduchý - ozdobit májku co nejvíce barvami své univerzity – jeho výsledek však nejednoho kolemjdoucího překvapil. Studenti ČVUT zdobení například pojali dosti netradičně, když začali májku ověšovat modrými pytly na smetí. Zástupce VŠE spoléhali především na nekonečné pruhy bílé látky, červení reprezentanti UK pak dávali přednost balónkům. Jen škoda, že jim většina těchto balónků ještě před vyzdvihnutím popraskala. Rozhodně nejvýraznějším týmem byli dofialova laděni studenti VŠCHT. Ti nejen, že májku ověsili největším počtem balónků, mašliček a látek, ale jakýkoliv jinak barevný předmět také schytal jednu z jejich nekonečného množství fialových nálepek s nápisem „Láska je chemie“.

 

Po dvaceti minutách příprav a zdobení bylo konečně na čase májku vyzvednout a zasadit do země. Pokud bylo zdobení především v režii královen, úkolu vyzvednutí májky se chopili  především králové. Přibližně v půl třetí již byla studentská májka konečně vyzvednuta a tyčila se, plná pytlů na smetí a fialových balónků nad hlavami všem přítomných. Králové ji následně ještě pokřtili sektem a bylo dokonáno. Nevím, zda se dá říci, že se jedna o vkusný kousek studentského stavitelství, rozhodně však nelze pochybovat o tom, že májka zaujme každého, kdo půjde okolo.

 

Pokud by vás zajímaly další informace o Majálesu, ale především o kandidátech na Miss a Krále, rozhodně omrkněte následující odkazy:

 

http://praha.majales.cz/kral/

http://praha.majales.cz/miss/

 

 

Fotoalbum

Autor: Filip Vostrý

Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.