Dnes je čtvrtek 14. prosince 2017

Reportáž: 3. VŠE FEST – Gurmáni živé hudby si opět pochutnali

Náhled
27. 04. 2012 07:38 - Stanislav Janeček

V úterý 24. dubna proběhl ve vinohradském klubu HooDoo již třetí VŠE FEST. Tento klubový večer byl plný živé hudby, produkované hned čtyřmi kapelami studentsky spjatými s VŠE.

Zaplnit mezeru na studentském klubovém trhu v segmentu živé hudby se organizátoři statečně snažili navzdory mnoha nepříznivým okolnostem: sychravému počasí, konkurenční N2N a zejména semifinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Chelsea. Přesto se parket vinohradského klubu HooDoo, tedy dějiště 3. VŠE FESTu, podařilo zaplnit a samy kapely tak měly od všech přítomných slyšitelnou odezvu.

Kolem dvacáté hodiny se nástrojů a mikrofonu nejprve ujala pražská skupina She’s the Katie. Ač se této kapele zdárně dařilo produkovat alternativní rock „západního střihu“, museli nést oběť za to, že vystupovali jako první. Zákon klubových akcí totiž nezná bratra – posluchači se odváží vstoupit na parket až poté, co se jim na baru podaří překonat dostatečnou míru nesmělosti. Nicméně, situace pod pódiem se začala lepšit během vystoupení druhé skupiny večera, kterou byla punk-rocková formace Sweet Zone. Tři holky a dva kluci, tvořící tuto hradecko-královou smršť, byli věrni svému hudebnímu stylu: punkové „pogovačky“ (řezané rapem) se střídaly s pomalejšími rockovými skladbami, při kterých si mohli odpočinout i samotní účinkující, kteří jinak v rámci své choreografie poměrně značně dováděli.

Druhou půlku večera nastartovali strakoničtí Bags. Této pop-rockové partičce se podařilo nakopnout celý večer tím správným směrem a omotat si skandující dav pod pódiem takříkajíc kolem strun svých kytar, kolem přívodního kabelu kláves a kolem klapek saxofonu. Zpět k ryze kytarovému zvuku se odhodlala poslední kapela na seznamu, turnovští Big Fish Gone. Jejich dobře odvedená práce dala zabrat krčním svalům snad všem milovníkům grunge a crossoveru, pokorně pokyvujících do rytmu.

Hudební menu 3. VŠE FESTu bylo pro hudební jedlíky opět vydatné. Pokud někdo z Vás chyběl, přišel o hudební zážitek, který stál za to – a navíc, Messi stejně nedal gól.

Zdroj fotografie: Bandzone, Vojta Florian

Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.