Dnes je úterý 12. prosince 2017

Prof. Jaromír Veber obhájil post děkana na Fakultě podnikohospodářské

Náhled
01. 04. 2010 09:05 - Martin Steiner

Ve středu 14. dubna 2010 zvolili členové Akademického senátu Fakulty podnikohospodářské VŠE (AS FPH) prof. Jaromíra Vebera do funkce děkana pro období 2010–2014. Jeho protikandidátem byl student doktorského studia a člen AS FPH Ing. Daniel Spálenka.

Volba děkana proběhla poměrně rychle a bez jakýchkoli komplikací. AS FPH se sešel ve 13.00, nikdo z jeho členů neměl zájem se na nic dalšího obou kandidátů v diskusi zeptat, a tak se hned přistoupilo k volbě.

Ze sedmnácti přítomných senátorů dalo svůj hlas šestnáct prof. Veberovi. Jediný hlas, který získal jeho protikandidát Spálenka, si pravděpodobně dal, jako člen AS FPH s právem volit, sám sobě. Veber tak byl zvolen již na své druhé volební období.

Souboj o post děkana tedy byl jednoznačnou záležitostí. Otázkou však zůstává, jak by volba vypadala, kdyby na post děkana fakulty kandidovala prof. Eva Kislingerová, která měla podle našich informací na rozdíl od znovuzvoleného děkana velkou podporu zejména mezi studenty. Svou přihlášku však vůbec nepodala.

Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.