Dnes je čtvrtek 14. prosince 2017

Pražské Jižní Město ožije sportovně - hudebním festivalem

Náhled
12. 05. 2015 20:00 - redakce

Ve středu 20. května se v areálu studentských kolejí na Jižním Městě uskuteční druhý ročník open-air festivalu Sport4Students, který své návštěvníky láká především na spojení sportovních zážitků s poslechem živé hudby.


Zatímco v loňském roce se stala patronkou festivalu Sport4Students olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková, letos bude patronů hned několik – každý z nich bude dohlížet na svoji sportovní zónu. Na této jarní akci se totiž mohou zájemci zapojit do celé řady klasických sportů, ale i moderních a často neznámých disciplín – freestyle, bubble football, streetball, floorball, climbing, parkour a freerun, streetball nebo aquazorbing. „Na našich webových stránkách v současné době spouštíme přihlašování pro týmy i jednotlivce. V každém sportu se dají vyhrát zajímavé ceny. Zároveň ale nabízíme možnost vyzkoušet si mnoho netradičních zážitků přímo na místě, bez předchozí registrace,“ vysvětluje Martin Jakubec z pořadatelské organizace 4Students.

Festival se rozeběhne brzy odpoledne prvními sportovními soutěžemi. Krátce poté začne na venkovním pódiu také hudební program. Během dne se divákům představí mimo jiné pražská skupina Holden Caulfield, polští People of the Haze, popový objev Slza nebo elektro-swingová formace Mydy Rabycad. Hudební část festivalu bude vrcholit ve večerních hodinách a zakončí ji headliner Paulie Garand a Kenny Rough.

„Rádi bychom v mnoha ohledech navázali na první ročník, kdy náš festival navštívilo velké množství studentů z celé Prahy. Festival ale není pouze pro mladé. Zažít něco nového mohou lidi všech generací,“ představuje jeden z cílů akce Jakubec a doplňuje: „Většina festivalů se koná v centru Prahy. Chtěli jsme proto využít potenciál i jiných míst a věříme, že si lidi na Jižní Město najdou cestu.“
Areál Kolejí Jižní Město se nachází několik minut jízdy autobusem od stanice metra Chodov. Sport4Students je zdarma. Záštitu nad celou akci převzal rektor VŠCHT Praha prof. Ing. Karel Melzoch, CSc., a starostka MČ Praha - Kunratice Ing. Lenka Alinčová.Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.