Dnes je čtvrtek 14. prosince 2017

Ondřej Havelka & Melody Makers na VŠE – standing ovations ve Vencovského aule

Náhled
29. 10. 2012 07:00 - Stanislav Janeček

Prostory Vencovského auly Vysoké školy ekonomické v Praze patřily v úterý 23. října 2012 swingu, neboť zde vystoupil Ondřej Havelka se svým orchestrem Melody Makers, aby společně zahráli a zapěli známé i ztracené songy doby meziválečné. Vyprodaná aula jejich hudební produkci ocenila potleskem ve stoje.

Podzim na VŠE je ve znamení swingu – tuto tezi lze díky Ondřeji Havelkovi a jeho Melody Makers již povýšit na pravidlo, neboť na naší alma mater vystoupili tito producenti jazzu, swingu a dalších příbuzných žánrů již podeváté za sebou. Zájem posluchačské obce o tuto událost je rok co rok nebývalý, vstupenky se mnohdy vyprodají během jednoho dne. A podobně tomu bylo i letos.

Večer nesl název „Ondřej Havelka a jeho Melody Makers házejí/dávají perly swingu“ a právě Vysoká škola ekonomická byla poctěna uvedením neoficiální předpremiéry této eponymní koncertní show. Všichni přítomní ve Vencovského aule si tak vyposlechli více než 2 hodiny převážně amerického swingu 30. a 40. let minulého století – slovy Ondřeje Havelky tedy zazněly jen „skutečné swingovky“. „Perly swingu“ byly navíc aranžovány zvláštním členem Havelkova ansámblu Jurajem Bartošem, tudíž trumpetistou na klapku a notu vzatým.

Po celý večer ctili Ondřej Havelka a jeho Melody Makers premisu „Nic nemá smysl, pokud to neswinguje“ a osazenstvo Vencovského auly jim bezmezně dávalo za pravdu. Nechť je toho důkazem potlesk ve stoje, který si tito hudebníci – zasvětivší svou kariéru poctivým hudebním žánrům meziválečné éry – vysloužili.

 

Fotoalbum

Autor: Michaela Lencová

Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.