Dnes je čtvrtek 14. prosince 2017

Na VŠE po 60 letech od založení vzniká první opravdová Studentská unie

Náhled
19. 12. 2013 20:00 - Filip Vostrý

Přesně 60 let od založení Vysoké škole ekonomické v Praze vznikla myšlenka a reálná vize na první skutečnou Studentskou unii VŠE. Na škole sice již podobné snahy v letošním roce byly, nová Studentská unie však vzniká na popud samotného srdce VŠE – studentských organizací, kterých na škole působí více než tři desítky. První kroky již byly učiněny a na zbrusu novou reprezentaci akademické obce VŠE se tak můžete těšit již začátkem letního semestru 2013/2014.

Prvním krokem k pravé Studentské unii VŠE bylo jasné stanovisko vedení studentských organizací vůči současné „Studentské unii VŠE“, kterou se zde pomocí několika jednotlivců z řad studentů VŠE snažila založit Česká studentská unie. Toto stanovisko je jasné. Subjekt, který sám sebe nazývá „Studentská unie VŠE“ a používá ochranné prvky Vysoké školy ekonomické nereprezentuje žádnou studentskou organizaci ani studenty VŠE jako celek. 23 studentských organizací se proto spojilo a poprosilo vedení školy o odebrání tohoto zavádějícího jména i statutu.

 

Druhým neméně důležitým krokem je vytvoření pracovních skupin složených z kompetentních zástupců vedení několika studentských organizací, které pracují na realizaci nové skutečné Studentské unii VŠE. Vytvářejí podklady, stanovy a pravidla nově vytvořeného subjektu, který má za cíl reprezentovat všechny studentské organizace na škole, stejně jako všechny její studenty. Hlavním úkolem této Studenské unie bude primárně komunikace s vedením, s jednotlivými studentskými organizacemi, samotnými studenty a do budoucna také vytváření a podpora různých studentských, odborných, ale i volnočasových projektů.

 

Níže přikládáme originální prohlášení, které jsme výše krátce zmínili, obsahující mimojiné podpisy zástupců 23 studentských organizací sdílejících tuto jednotnou myšlenku.

 

O dalším dění v této oblasti Vás budete samozřejmě pravidelně informovat.

 

Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.