Dnes je úterý 12. prosince 2017

Na VŠE můžete kopírovat zdarma!

Náhled
27. 12. 2009 09:00 - Martin Steiner

Pokud si chcete na VŠE něco zkopírovat, stojí vás jedna kopie 1,70 Kč. Studentské sdružení Ekonom však přineslo na VŠE projekt rozmnož.to, a tak mají nyní studenti VŠE, kteří jsou držiteli platných studentských karet ISIC, možnost kopírovat zdarma. Tato možnost je však jen na kopírovacím zařízení v Rajské budově pod schody vlevo od RB101.

Cílem projektu je poskytnout všem studentům VŠE pohodlné kopírovací a tiskové služby zdarma prostřednictvím moderního víceúčelového kopírovacího stroje Konica-Minolta Bizhub 421. Studenti si zatím mohou pořizovat jen jednostranné černobílé kopie ve formátu A4. Připravuje se však i možnost tisku dokumentů zaslaných na zařízení prostřednictvím webových stránek projektu (www.rozmnoz.to).

Projekt rozmnož.to hradí náklady na svůj provoz z prodeje inzertního prostoru, který je umístěn v záhlaví každé pořízené kopie. Předloha je proto zmenšena na 90 % originálu, což téměř nepoznáte. Počet kopií, které si takto budete moci každý kalendářní měsíc pořídit, je omezen na jedno sto. Každý student při své registraci na www.rozmnoz.to dostane vlastní účet a pořízené kopie se mu z něj budou odečítat.

Studentské sdružení Ekonom působí na VŠE již téměř čtyři roky a za tu dobu uspořádalo pro studenty VŠE pod názvem Ekofórum sedmnáct na VŠE nejnavštěvovanějších přednášek s významnými osobnostmi ekonomického a politického života nejen v ČR. Hosty Ekofór byli Václav Klaus, Miloš Zeman, Mirek Topolánek, Jiří Paroubek, Miroslav Kalousek, Eduard Janota, Ivan Mikloš, Alexandr Vondra, Tomáš Julínek, Pavel Bém, Evžen Tošenovský, Jiří Čunek, Petr Nečas, Martin Říman, Mojmír Hampl, Pavel Kohout a Tomáš Sedláček. Ekonom rovněž pro studenty VŠE vydává studentský magazín Economix distribuovaný zdarma v tištěné i elektronické podobě. Ekonom na VŠE pořádá také filmové projekce a koncerty a podílí se na dalších studentských projektech a aktivitách. Projekt Rozmnož.to je tak po téměř ročních přípravách další realizovanou aktivitou tohoto sdružení zaměřenou na studenty VŠE. Pokud se chcete podílet na aktivitách sdružení Ekonom, chcete na VŠE realizovat zajímavý projekt a potřebujete pro něj zázemí nebo se chcete stát redaktorem či fotografem magazínu Economix, kontaktujte nás.

Zvláštní poděkování za realizaci projektu rozmnož.to na VŠE patří kvestorovi Liboru Svobodovi, bez jehož záštity bychom na VŠE projekt zcela jistě zrealizovat nemohli. Dík za spolupráci patří také pracovníkům Výpočetního centra VŠE, zejména pak Jakubu Vorlovi.

Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.