Dnes je čtvrtek 14. prosince 2017

Jeden svět na VŠE – pozvánka na Barmský videožurnál

Náhled
01. 12. 2011 22:18 - Kateřina Hadrabová

V rámci projektu Jeden svět na VŠE proběhne poslední letošní filmová projekce, která se uskuteční ve středu 7. prosince od 19:35 v Likešově aule na VŠE. Promítaným dokumentem bude Barmský videožurnál, nominovaný na Oscara, obsahující jedinečné záběry šafránové revoluce v Barmě, kterou tamější vojenský režim tvrdě potlačil.

„V roce 1988 byl Joshua jako malý chlapec svědkem brutálního zásahu barmské vojenské junty proti demonstrantům, během něhož byly zabity více než tři tisíce lidí. Od té doby se rozhodl bojovat za demokracii. Vyzbrojen malou kamerou a mobilním telefonem se společně s třemi desítkami dalších odvážných mladých Barmánců ze skupiny Democratic Voice of Burma rozhodl podrobně zachytit protivládní demonstrace v září roku 2007 a jejich surové potlačení. Záběry dramatických událostí z kamer těchto reportérů se objevily ve zpravodajství všech významných světových médiích a byly po určitou dobu jedinou možností, jak se svět mohl dozvědět o skutečné situaci v Barmě. Skrze detailní záznam práce Joshuy a jeho kolegů, kteří svou činností riskovali život, strhující dokument ukazuje nepopiratelný význam nezávislých médií v boji proti totalitní moci. Barmský videožurnál získal na loňském festivalu Jeden svět Zvláštní cenu Václava Havla. Snímek byl nominován na Oscara za nejlepší dokument roku 2009.“

Po zhlédnutí dokumentu bude následovat debata. Akce se koná pod záštitou organizace Člověk v tísni v rámci projektu Promítej i ty. Vstup na promítání je zdarma.

Více informací naleznete zde. A zároveň můžete potvrdit i svoji účast.

Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.