Dnes je čtvrtek 14. prosince 2017

Institut energetické ekonomie oslavil první rok činnosti

Náhled
03. 03. 2012 20:12 - Lea Záhradníková

Institut energetické ekonomie (IEE) vznikl na sklonku roku 2010 při Fakultě financí a účetnictví na VŠE. Za tu dobu nabídl studentům a zájemcům o energetickou ekonomii mnoho příležitostí pro kontakt s odborníky z oboru energetiky, řadu zajímavých přednášek, podpořil jejich zájem o psaní prací na energetická témata a uspořádal soutěž „EnergyEconomicsContest Vol. 1.“ Na otázku, jak vnímá dosavadní činnost institutu, odpověděl ředitel IEE Ing. Igor Paholok těmito slovy: „Jsem rád, že se první rok vydařil a přinesl mnoho zajímavých témat pro zájemce o energetickou ekonomii.“

Institut zahájil své působení v březnu 2011 minikonferencí s názvem „Význam energetické ekonomie – aneb význam ekonomie v energetice a význam energetiky v ekonomice“. Sérii tematických přednášek pak uvedla přednáška zaměřená na představení možností využití aplikace Reuters 3000 Xtra pro podporu tradingu a analýz energetických trhů a letní semestr pak zakončila minikonference na téma fotovoltaických elektráren a s nimi spojených aktuálních otázek související regulace.

V rámci volitelného předmětu „Analýza trhů energetických komodit,“ v průběhu semestru představili specialisté z praxe různé zajímavé problematiky současné energetiky, jako např. vývoj trhů s elektrickou energií, primárními energetickými zdroji a emisními povolenkami v České republice a ve světě, výroba a distribuce elektrické energie, analýza současné struktury spotových a termínových trhů vybraných komodit, standardizace obchodování a burzovních kontraktů, obchodování na PXE anebo rating v energetice.

Konec listopadu patřil soutěži EnergyEconomicsContest Vol. 1 a minikonferenci nazvané „Energetika 2011 očima expertů,“ na které soutěžící prezentovali své práce a na které byly vyhlášeny výsledky soutěže. Část večera patřila konferenci na téma „Energetika 2011 očima expertů,“ kterou započal ředitel Igor Paholok.

Institut se bude i v tomto roku snažit naplnit svou vizi, kterou je stát se respektovaným místem styku energetické a akademické sféry. „Stěžejní akcí letního semestru bude minikonference „Kariéra v energetice“, jejímž cílem bude prezentace možností nastartování kariéry studentů v energetických společnostech,“ nastínil Ing. Igor Paholok. Také byl znovu otevřen kurz „Analýza trhů energetických komodit,“ v rámci kterého již minulý týden proběhla přednáška Ing. Lukáše Jůzy „Výroba elektrické energie.“

Nejbližší akce IEE s názvem „Možnosti uplatnění v energetice“ se uskuteční již v pondělí 5. 3. 2012 od 19:45 v místnosti RB211. Na setkání bude prezentovat HR specialistka PhDr. Miroslava Bajzíková ze společnosti Čeps, a.s., jenž představí formy spolupráce se studenty prostřednictvím stáží či tréninkových programů a možnosti uplatnění pro absolventy. Dozvíte se, jak vypadá konkrétní náplň práce studentů a absolventů působících v různých energetických společnostech přímo od nich samotných. Prostor bude vymezen i pro diskuzi a neformální dotazy.
Svoji účast můžete potvrdit na FB události.


Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.