Dnes je čtvrtek 14. prosince 2017

Dva magisterské studijní obory VŠE obdržely mezinárodní akreditaci EPAS

Náhled
05. 03. 2012 07:28 - Kateřina Hadrabová

Magisterské obory Fakulty mezinárodních vztahů byly jako první v České republice ohodnoceny mezinárodní akreditací EPAS, jedná se o magisterský obor Mezinárodní obchod a obor International Business – Central European Business Realities.

Zkratka EPAS označuje mezinárodní akreditační systém, který je zaštítěn internacionální organizací EFMD (European Foundation for Management Development) sídlící v Bruselu. Tato organizace má v současné době přes 750 členských organizací z 81 zemí, jak ze sféry akademické, tak z oboru veřejných služeb, obchodu či poradenství. V České republice jsou členy EPAS Česká asociace MBA škol, Společnost pro strategické řízení, inovace a podnikatelství a Fakulta mezinárodních vztahů s Fakultou podnikohospodářskou z VŠE.

Jednou z nejvýznamnějších aktivit, díky které se EFMD proslavila, jsou akreditační programy zaměřené na akreditaci nových oborů (EPAS) nebo též na akreditaci fakult a celých vysokých škol (EQUIS). Tyto akreditace jsou udělovány na základě postavení programu na národním a mezinárodním trhu, dále například podle evaluace programu studenty, finančních zdrojů a udržitelnosti programu nebo též dle obsahu kurzů a metod vyučování. Oceněné magisterské obory z VŠE získaly po sérii prověrek v únoru 2012 akreditaci EPAS s platností tři roky.

V roce 2012 organizace EFMD oslaví 40 let svého působení. Více naleznete zde.

Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.