Dnes je čtvrtek 14. prosince 2017

Blíží se Majáles 2012 a VŠE bude opět u toho

Náhled
03. 04. 2012 12:17 - Filip Vostrý

Po roce se opět blíží největší studentský festival Majáles 2012 a VŠE, jakožto jedna z největších pražských univerzit a držitel dvou titulů krále Majálesu v řadě, u toho nemůže chybět. Tento svátek hudby, jara a studentského života letos proběhne v pátek, 4. května v parku Stromovka a dle dostupných informací je opět možno se těšit na bohatou hudební nadílku. Potvrzené jsou například kapely Nightwork, Horkýže Slíže, Mig 21, Monkey Business či Pipes and Pints. Celým programem bude provázet Jan Budař.

Hlavní den oslav Pražského Majálesu, tedy pátek 4. května, začne již v 11 hodin na Václavském náměstí velkým majálesovým průvodem plným alegorických vozů, barev a především studentů. Stejně jako loni má i letos každá ze zůčastněných univerzit svou barvu (VŠE má bílou, UK má červenou, ČZU zelenou a ČVUT modrou). Konkrétně Vysoká škola ekonomická bude na Majálesu zastoupena projektem VŠE na Majáles, který se mimo jiné postará o kampaň kandidáta na krále Majálesu za VŠE Petra „Pedrita Primera“ Pachovského, o kandidátku na Miss Majales Danielu Ludvíkovou a především se postará o velkolepou VŠE zónu, která má být ještě větší a zábavnější než loni. Štěpán Krpata, hlavní koordinátor projektu k tomu dodává: „Připravujeme party stan s DJs, bar a samozřejmě pořádnou show. Pokud by měl někdo zájem se na projektu VŠE na Majáles podílet, ať nás neváhá kontaktovat“. VŠE zóna bude sloužit jako zázemí pro všechny studenty VŠE, kteří na Majáles dorazí a kromě samotných studentů se na ní budou podílet i mnohé studentské spolky.

Pražský Majáles ale není jen jeden den. Letos poprvé vzniká za podpory Magistrátu hl. m. Prahy projekt nazvaný Studentský měsíc. Ten má za úkol ukázat ty nejlepší studentské akce probíhající v dubnu a květnu a začíná již zítra, 4. dubna, stavbou májky na křižovatce ulic Vodičkova a Jungmannova. Dalšími zajímavými akcemi jsou například Student fest 4. dubna, Design akademie 10. dubna, DJ akademie 17. dubna, Jarní cyklojízda 19. dubna nebo Strahovská show 25. dubna. Více informací o všech těchto akcích můžete získat na adrese http://praha.majales.cz/program/ .

Zvláštní pozornost si z těchto akcí žádá především VŠE Exclusive párty, která proběhne ve středu 11. dubna od 21 hodin v klubu Kostel. V tomto prvním kroku „volební“ kampaně projektu VŠE na Majáles bude exkluzivně představen kandidát VŠE na krále Majálesu, Pedrito Primero, který se společně s Miss VŠE Danielou Ludvíkovou postará o zábavu. K tomu účastníkům zahrají DJ Chris Sadler, DJ UWA a DJ N’ZYM, kterého někteří znají z loňské VŠE zóny a k vidění budé také barmanská show, Shadow dancers, Chůdy performance a jeden ze členů Long Vehicle Cirkus, kteří postoupili až do Finále Československo má talent. Vstup do „kostela“ je zpoplatněn 150 Kč, vstup do VIP zóny pak 300 Kč.

Diskuse k článku

Pro přístup do diskuze se přihlašte, a pokud ještě nemáte svůj účet, zaregistrujte se.